Jesteś tutaj

Wybór klimatyzatora - praktyczne porady

Obrazek do nagłowka: 
klimatyzator

 

Latem wysoka temperatura daje się we znaki nie tylko na zewnątrz, ale również w naszych domach. Szukając sposobów na ochłodę coraz częściej decydujemy się na zakup klimatyzatora. Jakie są najważniejsze parametry, na jakie należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wybierając urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na charakterystykę pomieszczenia: powierzchnię, ekspozycję na światło słoneczne, ilość mieszkańców, liczbę okien i drzwi oraz obecność urządzeń elektrycznych. Warto zdecydować się na fachową poradę profesjonalisty. Rozmowa ze sprzedawcą na pewno pomoże dobrać odpowiednią moc urządzenia dla danego pomieszczenia. Do wyboru mamy klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetonowe, przysufitowe oraz okienne.

Do wyboru mamy urządzenia wyłącznie chłodzące, jak i takie, które posiadają funkcję grzania. Każdy klimatyzator trzeba odpowiednio zlokalizować – tak, aby zimne powietrze nie było wywiewane bezpośrednio na ludzi. Warto zwrócić uwagę także na wygląd klimatyzatora, i dobrać go tak, aby pasował do ogólnego wystroju wnętrza. Jeśli planujemy włączać urządzenie również na noc, wybierzmy takie, które nie emituje zbyt wiele hałasu. Do wyboru mamy urządzenia sterowane ręcznie oraz za pomocą pilota. Zwracajmy uwagę na energooszczędność oraz wydajność chłodzenia.

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.