Jesteś tutaj

Wybór drzwi wewnętrznych - praktyczne porady

Obrazek do nagłowka: 

 

Mimo że w ostatnich latach obserwujemy coraz częściej tendencję do pozostawiania w mieszkaniach i domach dużych, otwartych przestrzeni, warto zastanowić się, które pomieszczenia lepiej wydzielić jako strefy prywatności, montując drzwi wewnętrzne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby były one odpowiednio dobrane i dobrze spełniały swoją funkcję.

Dopasowanie do całości aranżacji i parametry techniczne

Jeżeli dopasujemy drzwi wewnętrzne do całości aranżacji mieszkania, zyskamy spójny i zawsze modny design. Do wyboru mamy wiele wzorów, kolorów, materiałów. Być może zamiast skrzydła wykonanego w całości z drewna bądź płyty drewnopodobnej warto zdecydować się na model częściowo przeszklony, który doda wnętrzu lekkości oraz podkreśli jego unikalny charakter.

Pamiętajmy o parametrach technicznych, takich jak izolacyjność termiczna oraz akustyczna. Drzwi łazienkowe muszą koniecznie wentylować dodatkowo pomieszczenie. Minimalna szerokość drzwi wewnętrznych to 80 centymetrów, zaś ich minimalna wysokość – 200 centymetrów.

Niemniej ważny jest także wybór strony, na którą będzie się otwierało skrzydło. Drzwi do łazienek i kotłowni muszą otwierać się na zewnątrz, podobnie jest w przypadku niewielkich pokoi. Z kolei w wąskich korytarzach lepiej montować drzwi otwierane do środka pomieszczeń. Drzwi powinny otwierać się na pustą ścianę, nie zasłaniając gniazdek oraz włączników światła. Nie mogą być montowane zbyt blisko siebie, aby skrzydła przy otwieraniu nie zderzały się ze sobą.

Prawidłowy pomiar oraz dobry montaż

Pamiętajmy o niezwykle dokładnym wymierzeniu otworu, w którym zamierzamy zamontować drzwi. Błędy przy pomiarach uniemożliwią prawidłowe osadzenie drzwi. Za wysokie skrzydło można ewentualnie nieco przyciąć. Właściwa regulacja zawiasów, poprawne poziomowanie ościeżnicy, niestosowanie zbyt wielkiej ilości piany montażowej – to najważniejsze zasady, których powinni przestrzegać montażyści.

Artykuły o podobnej tematyce
Wymiana szyby, czy wymiana całego okna?
XI Konwent Stolarki w Bochni 11-12 gudnia 2015
FAKRO wspiera Hokejowe Nadzieje Olimpijskie
Markizy solarne FAKRO w programie Pani Gadżet!

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.