Jesteś tutaj

Wiosenna konserwacja rynien

 

Zimą w rynnach zalega mnóstwo śniegu, lodu, a także innych zabrudzeń. Gruntowne sprawdzenie całego systemu rynnowego pozwoli uniknąć problemów, kiedy nadejdą wiosenne deszcze. Dzięki takiemu przeglądowi na pewno nie spotka nas przykra niespodzianka, taka jak na przykład niedrożność instalacji.

Najważniejsza przy tego typu pracach jest systematyczność. Najłatwiej pozbyć się brudu za pomocą miękkiej gąbki lub szmatki. Nie wolno do tego celu używać drucianych szczotek ani ostrych narzędzi, ponieważ uszkodzenie powierzchni rynny otwiera drogę dla korozji. Na koniec warto wyczyścić rynny za pomocą myjki ciśnieniowej. Wszystkie bieżące prace konserwacyjne jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Nie jest to zadanie pracochłonne ani drogie.

Poza usunięciem zalegających zanieczyszczeń warto również wymienić zużyte uszczelki. Wtedy na pewno brudna woda deszczowa nie obleje elewacji budynku. W ten sposób nie tylko zadbamy o estetyczny wygląd  tynku, ale również unikniemy pojawiania się wilgoci na ścianach.

Jeśli w czasie prac konserwacyjnych zauważymy uszkodzenia, najlepiej będzie od razu je wyczyścić oraz zamalować odpowiednim preparatem.

Wiosna i jesień to najlepsze momenty na wykonanie prac konserwacyjnych. Warto poświęcić jedno popołudnie, aby uniknąć kłopotów w przyszłości.

Artykuły o podobnej tematyce
FAKRO po raz 25 na targach BUDMA
Rozwiązanie FAKRO na upalne dni
FAKRO Partnerem Fundacji Teraz Polska
TOP Builder dla produktów FAKRO

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.