Jesteś tutaj

Szkolenie Fakro we Frankfurcie nad Odrą

Obrazek do nagłowka: 

W dniach 14-18.09.2015 uczniowie ZSB z klasy 3 B "dekarz" wzięli udział w projekcie FAKRO we Frankfurcie nad Odrą. Oprócz sześciu naszych uczniów w projekcie wzięło udział także 6 niemieckich uczniów w zawodzie technolog robót wykończeniowych.

W ramach projektu polscy i niemieccy uczniowie odbyli szkolenie prowadzone przez przedstawicieli FAKRO z zakresu zakładania okien dachowych tejże firmy. Ponadto uczniowie uczyli się zakładać wełnę mineralną ISOVER, stawiać konstrukcję pod płytę gipsową i zabudowywać okno dachowe. Oprócz zajęć praktycznych na hali Zakładu Promowania Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia we Frankfurcie nad Odrą nasi uczniowie byli na wycieczkach we Frankfurcie nad Odrą oraz w Berlinie. Oprócz tego nasi dekarze i niemieccy technolodzy suchej zabudowy odbyli wycieczkę zawodową do Fabryki pap dachowych MOGAT w Berlinie Seefeld, gdzie także odbyli krótkie szkolenie.

W czasie wolnym uczestnicy projektu rozegrali mecz siatkówki, grali w tenisa stołowego i bilard. Jednym z ważniejszych punktów integracji obu grup była wspólna impreza przy grillu. Była to pierwsza część projektu. Druga część odbędzie się w październiku 2015 w Fabryce FAKRO w Nowym Sączu. Wówczas polscy i niemieccy uczniowie uczyć się będą zakładania dodatków do okien dachowych.

Uczestnicy projektu otrzymają na zakończenie prac projektowych certyfikaty potwierdzające udział nabytych umiejętności od niemieckiej placówki szkoleniowej oraz od Firmy FAKRO. Całość projektu jest dofinansowana przez Fundację: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM/DPJW) z siedzibą w Poczdamie.

Zdjęcia: 
Artykuły o podobnej tematyce
Czy energia słoneczna jest opłacalna ?
Konstrukcje dachowe
Szkolenie w Zespole Szkół Budowlano - Ceramicznych w Gliwicach
Filmy montażowe w portalu YouTube

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.