Jesteś tutaj

Slow design, czyli nowa filozofia urządzania wnętrz

Obrazek do nagłowka: 

 

Trend slow w różnych swoich odmianach jest obecny na świecie od ponad 30 lat. Staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Cała ideologia slow opiera się na świadomości pochodzenia nabywanych produktów, które powinny być bardzo starannie wykonane oraz zgodne z zasadami fair trade. Chodzi również o troskę o środowisko naturalne i nabywanie takich rzeczy, które będą nam służyć przez naprawdę długi czas. Najpierw trend SLOW dotyczył głównie żywności, teraz rozprzestrzenia się na wiele innych dziedzin życia. Dotarł także do urządzania wnętrz.

Określenie slow design zostało użyute po raz pierwszy w roku 2002 przez jednego  brytyjskich wykładowców. Ten trend zapewnia zupełnie nowe i świeże spojrzenia na wystrój. Staramy się dobierać meble przyszłościowo, tak aby mogły nam służyć znacznie dłużej niż jeden sezon. Stawiamy na lokalnych producentów, często wytwarzających meble oraz elementy do dekoracji ręcznie. Dzięki temu wspieramy regionalne przedsiębiorstwa, a do tego pomagamy rozwijać komuś zainteresowania, pasje. Kupując mebel zgodny z ideologią slow design mamy pewność, skąd pochodzi surowiec oraz kto podjął się wykonania naszego zamówienia. Dzięki temu możemy idealnie zaprojektować mebel pod nasze potrzeby i oczekiwania. Ciekawym przykładem slow design są elementy wyposażenia mieszkania wytworzone z części samochodowych.

Jakie są największe minusy ideologii slow design? Przede wszystkim wyższa cena, niż w przypadku mebli z masowej produkcji. Należy także uważać na wszelkie „podróbki”, czyli próby sprzedania rzeczy sprowadzonych np. z Chin jako lokalny produkt.

Artykuły o podobnej tematyce
Budowlana Marka roku 2010
Dlaczego szyba w oknie zamarza od zewnątrz?
Wykończenie wnęki okiennej w oknach dachowych
Statuetka TOP Builder 2014 dla FAKRO

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.