Jesteś tutaj

Rodzaje ogrodzeń - krótki przewodnik

Obrazek do nagłowka: 
ogrodzenie

 

Dla wielu inwestorów wybór ogrodzenia jest prawdziwym zwieńczeniem prac budowlanych, ostatnim elementem pozwalającym już w pełni cieszyć się nowym domem. Ogromny wybór na rynku wcale nie ułatwia decyzji. Zwłaszcza, że ogrodzenie pełni nie tylko funkcje zabezpieczające posesję, ale również estetyczne. Poza tym wznoszone jest raz na wiele lat.

Klasyczna siatka

Najpopularniejsze niewątpliwie są tradycyjne ogrodzenia wykonane z siatki. Dzięki łatwej dostępności i niskiej cenie wybiera je wiele osób. Nie bez znaczenia pozostaje prostota montażu i elastyczność, pozwalająca zastosować siatkę nawet w przypadku nierównego podłoża. Największą wadą tego rozwiązania jest konieczność regularnego przeprowadzania konserwacji. Poza tym siatka nie osłoni nas od spojrzeń przypadkowych przechodniów, dlatego też warto wzdłuż ogrodzenia posadzić rośliny.

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenia z drewna dają niesamowite możliwości aranżacyjne. Możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów drewna, dzięki temu łatwo jest dopasować stylistykę ogrodzenia do charakteru budynku. Jedynym ograniczeniem pozostaje w tym przypadku cena – drewno, które będzie się dobrze sprawować w naszym klimacie jest stosunkowo drogie. Poza tym wszystkie drewniane elementy muszą być odpowiednio zakonserwowane oraz polakierowane. Mimo to warto przemyśleć wykorzystanie tego surowca – przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwa wiele lat, a do tego doda przestrzeni przed domem przytulności.

Stylowy metal

Metal według wielu osób jest najbardziej eleganckim materiałem, z którego można wykonać ogrodzenie. Szczególnie korzystnie prezentują się elementy kute. Ze względu na wysoką cenę nie każdy może sobie na nie pozwolić. Inną możliwością jest wybór gotowych do zamontowania elementów. Wysokiej jakości stal jest trwała, odporna na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Metale gorszej jakości należy systematycznie konserwować, aby nie dopuścić do powstania korozji.

Ogrodzenie panelowe, betonowe i murowane

Obecnie coraz popularniejsze są ogrodzenia panelowe. Gotowe panele montuje się na wcześniej przygotowanej konstrukcji. Niewątpliwym plusem jest w tym przypadku szybkość montażu. Ogrodzenia zbudowane z betonu lub murowane to niewątpliwie konstrukcje trwałe i solidne, jednak nie będą one pasowały do każdego budynku.

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.