Jesteś tutaj

Remontujesz dach? Pomyśl o izolacji!

Obrazek do nagłowka: 
Remontujesz dach? Pomyśl o izolacji!

Inwestycja w dobrą izolację może znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą i ochłodzenie wnętrz latem. Wiosna i lato to dobry czas na remont dachu oraz sprawdzenie lub wymianę izolacji.

Kiedy izolacja jest nieskuteczna, pomieszczenia na poddaszu przegrzewają się w okresie letnim i prędko wychładzają zimą. Prowadzi to do większego zużycia mediów niezbędnych do ogrzania lub ochłodzenia domu. Nie jest to najlepsze dla naszego portfela. Dlatego planując remont dachu warto zastanowić się nad inwestycją w sprawdzone materiały termoizolacyjne, takie jak izolacja nakrokrwiowa.

Czym jest izolacja nakrokwiowa?

Izolacja nakrokwiowa jest alternatywną metodą izolacji poddasza dla tradycyjnej wełny mineralnej. Chodź wełna mineralna ma dobre właściwości izolacyjne, podczas układania jej między krokwiami często pozostają nieszczelności i powstają mostki termiczne.

Izolację nakrokwiową układa się bezpośrednio na krokwiach, lub na deskowaniu. W efekcie izolacja tworzy jednolitą powierzchnię, która eliminuje mostki termiczne. W przypadku ocieplenia wełną, mostki termiczne powstają w miejscach krokwi. I choć drewno przewodzi ciepło bardzo słabo – zjawisko to jednak występuje, prowadząc od znacznych strat w ogólnym bilansie energetycznym. Rozwiązaniem jest izolacja nakrokwiowa – mówi Jakub Krzemiński, doradca techniczny marki Braas.

Nowa generacja

Płyty z pianki poliuretanowej (PUR) stosowane są w budownictwie od lat 60. Płyty poliuretanowe mają o 67% lepsze właściwości izolacyjne niż materiały tradycyjne. Płyty poliizocyjanurowe (PIR) to najnowsza generacja tego produktu. Mają one doskonałe właściwości izolacyjne, a także wykazują dużą odporność na nacisk oraz działanie niemal wszystkich budowlanych substancji chemicznych.

Wysokowydajna i trwała


Materiał izolacyjny PIR osiąga najlepsze wartości izolacyjne przy niewielkiej grubości materiału. Płyta PIR, dzięki przewodnictwu ciepła do wartości WSL 024, ma tak niewielką zdolność przewodnictwa ciepła, jak niemal żaden inny materiał izolacyjny, a dodatkowo wartość ta pozostaje zachowana w trakcie całego okresu użytkowania. Żywotność materiałów izolacyjnych PIR przewidziana jest na 50 lat.

Oszczędność na lata

Dzięki skutecznej izolacji dachu możemy zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Dzięki temu wydatki za remont zostają zamortyzowane w krótkim czasie. W tym kontekście warto zastanowić się, czy na izolacji warto oszczędzać…

 

 Źródło: Pegasus Public Relations

 

Branże: 
Zdjęcia: 
Artykuły o podobnej tematyce
Tour de Pologne 2016 – z FAKRO przez Nowy Sącz
FAKRO na Meczach Turnieju Eliminacyjnego do IO Rio 2016
Budowlana Marka roku 2010
FAKRO ambasadorem polskiej gospodarki

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.