Jesteś tutaj

Remont komina - kiedy jest niezbędny?

Obrazek do nagłowka: 

 

Komin ulega stopniowemu zużyciu od momentu rozpoczęcia jego użytkowania. Najszybciej będą się niszczyć przewody kominowe z pełnej cegły; najwolniej – te wykonane z nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i stal. Czynniki atmosferyczne, takie jak temperatura oraz opady, jak również chemiczne produkty spalania powodują, że w pewnym momencie pojawia się konieczność przeprowadzenia remontu.

Po czym więc rozpoznać, że powinniśmy zająć się tematem? Przede wszystkim bardzo ważna jest bieżąca kontrola stanu komina. Jeśli będzie on zaniedbany, produkty powstałe podczas spalania mogą wnikać do wnętrza pomieszczeń, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Natychmiastowej interwencji wymagają na przykład czarno – brunatne plamy na ścianach komina oraz pęknięcia tynku. Remont komina jest także konieczny w przypadku wymiany pieca na taki, który spala inne paliwo. Jeśli zniszczeniu uległ cały przewód kominowy, bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie specjalnego wkładu. Najważniejsze, aby miał on odpowiednią średnicę i został zamontowany przez profesjonalną firmę. Wówczas będziemy mogli bezpiecznie użytkować komin w dalszym ciągu.

Jeśli montaż wkładu nie wchodzi w grę, trzeba zdecydować się na budowę nowego komina od podstaw. Czasem jest to możliwe również na zewnątrz budynku, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć generalnego remontu. Najczęściej jednak zniszczeniu ulega ta część komina, która wystaje ponad dach. Wówczas albo nakładamy nową warstwę tynku, albo obkładamy komin specjalnymi, mrozoodpornymi płytkami ceramicznymi.

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.