Jesteś tutaj

Płytki wielkoformatowe, czyli designerski akcent w pomieszczeniu

 

Płytki wielkoformatowe cieszą się rosnącą popularnością od kilku lat. Wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie, a do tego pozwalają na różnorodne aranżacje i podkreślają charakter pomieszczenia. Coraz częściej można je zobaczyć nie tylko w budynkach takich jak biura czy restauracje, ale także w domach prywatnych. Mogą z powodzeniem imitować inne materiały, takie jak na przykład bambus, drewno, marmur czy tkaninę. Za płytki wielkoformatowe uważa się te, w których przynajmniej jeden z wymiarów przekracza 30 centymetrów.

Szczególnie korzystnie prezentują się w dobrze oświetlonych, wysokich wnętrzach o dużej powierzchni. W małych pomieszczeniach również możemy się na nie zdecydować, wystarczy wybrać jasne, najlepiej błyszczące elementy, które są przeznaczone specjalnie do układania bez fugi.

Płytki wielkoformatowe doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach modernistycznych, ale również na przykład w rustykalnych. O czym należy pamiętać decydując się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim niezbędne jest zatrudnienie profesjonalnej ekipy. Duże płytki są znacznie cięższe i mają większą powierzchnię, a co za tym idzie potrzeba nieco wprawy, aby poprawnie je ułożyć. Sprawne układanie zapewni współpraca co najmniej dwóch osób, używanie specjalnych przyssawek oraz stosowanie specjalnego kleju.

Warto pomyśleć o dobrym rozplanowaniu ułożenia poszczególnych elementów, tak aby osiągnąć efekt harmonii. Wybierając płytki wielkoformatowe do kuchni, wybierzmy najlepiej takie z antypoślizgową powierzchnią. Z kolei gres szkliwiony doskonale sprawdzi się w często użytkowanych pomieszczeniach, takich jak na przykład przedpokój, ponieważ bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Jak widać, mimo pewnych trudności montażowych warto rozważyć zastosowanie płytek wielkoformatowych we własnym mieszkaniu. Ich niezaprzeczalne walory estetyczne z pewnością dodadzą klasy każdemu pomieszczeniu. Nie bez powodu są uwielbiane przez architektów wnętrz.

 

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.