Jesteś tutaj

Konferencja Szkoleniowa po konkursie „New Vision of the Loft 2”

Obrazek do nagłowka: 
Konferencja szkoleniowa FAKRO

Architekci, którzy brali udział w ubiegłorocznej edycji organizowanego przez FAKRO konkursu „New Vision of the Loft 2” spotkali się w Nowym Sączu w dniach od 6 do 10 lutego 2014r.

Słowacji oraz z Polski. Na konferencji szkoleniowej obecni byli również dziennikarze międzynarodowego czasopisma dla architektów A10: Indira van 't Klooster i Kim Hoefnagels z Holandii. Magazyn A10 był współorganizatorem Konkursu „New Vision of the Loft 2”. Redaktor naczelny czasopisma - Indira van 't Klooster, była jednym z członków Jury w konkursie.

Uczestnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat konkursu „New Vision of the Loft 2”. Chętnie opowiadali o tym co zachęciło ich do wzięcia w nim udziału:
„Interesujący temat, atrakcyjne jury, wysokość nagrody” - architekt Mateusz Mastalski, zdobywca I nagrody w konkursie „New Vision of the Loft 2”, Polska (pracujący w Danii),
„Wyjątkowy temat, możliwość stworzenia czegoś bez ścisłych ograniczeń. Trening kreatywności, możliwość odniesienia międzynarodowego sukcesu i wysokość nagrody. Generalnie stosunek inwestycji kosztów udziału w konkursie i nagrody był bardzo przyjazny.”
- architekt Alexander Szaniszlo, Słowacja.

Goszczący w FAKRO architekci uczestniczyli w specjalnych, praktycznych zajęciach, podczas których mieli okazje poznać innowacyjne rozwiązania producenta okien dachowych. Była to także okazja do dyskusji na temat prac konkursowych oraz do wysłuchania interesującego wykładu redaktora naczelnego magazynu A10 - Indiry van't Klooster, na temat współczesnych trendów europejskiej architektury. Uczestnicy mieli możliwość wymiany swoich poglądów w międzynarodowym towarzystwie.
„Poznałem nowe, interesujące, międzynarodowe towarzystwo, wywodzące się z branży architektonicznej. Osoby te wzbogaciły mnie o swoje punkty widzenia w dziedzinie architektury”. - architekt Alexander Szaniszlo, Słowacja.

Uczestnicy konferencji zwiedzili sądeckie przedsiębiorstwo. W trakcie wizyty mogli zobaczyć cały proces produkcji okien dachowych, od projektu do ostatecznego produktu.
Uczestnicy zjazdu byli pod wrażeniem produktów FAKRO: „Okno do dachów płaskich FAKRO jest naprawdę ciekawym produktem. Zarówno funkcjonalne, energooszczędne jak i niesłychanie estetyczne! Kolejnym produktem, który wzbudził moje zainteresowanie było okno balkonowe Galeria i okno kolankowe. Zapewniają one większą ilość światła w pomieszczeniu oraz pozwalają zwiększyć przestrzeń poddasza.” - architekt Laurynas Dvareckas, Litwa.

Wizyta na Sądecczyźnie była dla architektów także okazją do zwiedzenia pierwszego w Europie pasywnego kościoła na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu. Obiekt został wyposażony w energooszczędne okna dachowe FAKRO.

Nie zabrakło również innych atrakcji turystycznych, takich jak zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce czy cerkwi w Szczawniku i Powroźniku. Mimo skromnej, zimowej aury udało się także aktywnie wypocząć biorąc udział w sportach zimowych, w centrum szkoleniowo - rekreacyjnym hotelu Activa w Muszynie. Była jazda na sankach, skuterach śnieżnych i quadach.

Uczestnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zjazdu. „Naprawdę podobała mi się wycieczka do głównej siedziby Firmy FAKRO oraz atrakcje zimowe, towarzyszące zjazdowi. Organizacja była idealna. Dziękuję!” - architekt Fabio Damiani, Włochy.

Będący pod wrażeniem głównej siedziby firmy FAKRO, oferty przedstawionych produktów FAKRO oraz atrakcji towarzyszących konferencji szkoleniowej, architekci zadeklarowali chęć udziału w następnym spotkaniu.

Okazja ku temu już za rok, po zakończeniu kolejnej edycji Konkursu „New Vision of the Loft 3”, która rusza już w marcu 2014. Szczegóły konkursu na www.fakro.com.

Branże: 
Artykuły o podobnej tematyce
Belgijscy dziennikarze z wizytą w Polsce
XI Konwent Stolarki w Bochni 11-12 gudnia 2015
Polak Michał Olszewski Prezydentem Światowej Federacji Dekarskiej - IFD
Międzynarodowy konkurs dla architektów - zakończony

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.