Jesteś tutaj

Kominek z płaszczem wodnym - czy warto w niego zainwestować?

 

Kominki to nie tylko znakomita ozdoba salonu. Z odpowiednim wyposażeniem mogą to być niezwykle praktyczne urządzenia, które zapewnią nam ciepło w całym domu.

Kominek z płaszczem wodnym różni się od klasycznego budową. Korpus kominka tego typu składa się z dwóch ścianek tworzących płaszcz. Między nimi przepływa woda, którą jest ogrzewana ogniem z paleniska. Ciepła woda następnie zostaje przetransportowana za pośrednictwem rur do grzejników. Jeśli zamonotujemy wężownicę w górnej części korpusu, zyskamy możliwość ogrzewania także wody użytkowej. Sprawne funkcjonowanie całego układu zapewnia pompa obiegowa. Warto rozważyć także zamontowanie systemu sterującego instalacją.

Wady i zalety

Kominek z płaszczem wodnym jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ pali się w nim drewnem lub brykietem. Ma również niewątpliwe walory estetyczne. Chyba każdy z nas lubi odpoczywać przy trzaskającym ogniu. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zamontować np. kominek z płaszczem wodnym na biopaliwo.

Największą wadą kominków z płaszczem wodnym jest konieczność częstego dokładania opału. Dlatego też najlepiej jest stosować to rozwiązanie jako uzupełniające, a oprócz niego mieć również kocioł centralnego ogrzewania.

Przydatne informacje

Kupując kominek z płaszczem wodnym warto się zdecydować na wysokiej jakości urządzenie. Dzięki temu zapewniamy sobie bezpieczeństwo oraz komfort na długie lata użytkowania. Zwróćmy także uwagę na odpowiednią moc wkładu. Odpowiednia grubość ścianek uchroni nas przed rozszczelnieniem na skutek ciągłych zmian temperatury, a szyber umożliwi regulację ciągu.

Artykuły o podobnej tematyce
"Horyzont 2020" czyli 80 miliardów na badania
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich
Filmowe instrukcje montażu produktów FAKRO
Ryszard Florek laureatem Nagrody Kisiela 2014

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.