Jesteś tutaj

Jak mądrze kupować materiały budowlane?

 

W zależności od tego, gdzie kupuje się materiały budowlane, ceny mogą być diametralnie różne. Jak wybierać materiały do budowy wymarzonego domu, aby nie stracić na jakości a przy tym nie wydać fortuny?

Planujemy prace

Przede wszystkim należy zacząć od dokładnego zaplanowania prac. Większość materiałów budowlanych można kupić znacznie taniej poza sezonem, w okresie zimowym. Wówczas można trafić na bardzo atrakcyjne wyprzedaże. Niektóre składy oferują możliwość przechowania zakupionego towaru. Dzięki temu brak miejsca, pilnowanie zakupów czy też ryzyko zniszczenia nie są problemem. Robienie zakupów z wyprzedzeniem ma jeszcze jedną ważną zaletę – pomaga uniknąć przestojów na budowie, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy mamy zawsze pod ręką.

Porównujemy oferty

Porównywanie ofert sklepów jest niewątpliwie sprawdzonym sposobem na oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu procent. Warto zapoznać się nie tylko z ofertą marketów budowlanych, ale także składów i mniejszych sklepów. Często różnice w cenach są zaskakujące. Należy zwracać uwagę na ceny w przeliczeniu na jednostkę, ponieważ różne sklepy oferują różne wielkości opakowań. Korzystne oferty znajdziemy w sklepach internetowych. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na koszty transportu, ponieważ czasem cała oszczędność zostaje zniwelowana przez wysokie opłaty za dostarczenie towaru. Zwróćmy również uwagę na czas oczekiwania oraz kwestie związane z oryginalnością produktów. Zakupy internetowe nie dają możliwości zobaczenia kupowanego produktu na własne oczy, ani dokładnego, wizualnego porównania różnych możliwości. Podczas zakupu na składzie możemy za to dostać możliwość zwrotu niewykorzystanych materiałów, co również pozwoli na spore oszczędności. Mamy też okazję do skorzystania z fachowych porad sprzedawcy, które ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

Zwracamy uwagę na jakość

Kupując materiały na budowę należy wybierać zawsze te odpowiedniej jakości. Błędne jest jednak założenie, że tylko markowe produkty są w stanie ją zagwarantować. Zdecydowanie warto szukać zamienników, które oferują podobne parametry w znacznie niższej cenie. Nie wszędzie również potrzebujemy produktów najwyższej jakości. Dobrym przykładem jest podłoga – w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu można z powodzeniem zamontować panele o niższych parametrach. Być może warto powierzyć zakupy firmie budowlanej, która wykonuje dla nas usługi. Często fachowcy współpracują z hurtowniami i mogą liczyć na znacznie lepsze ceny niż klienci indywidualni.

Artykuły o podobnej tematyce
Uzdrowiska górskie i podgórskie - Szczawnica
Zestaw izolacyjny LXD umozliwiajacy docieplenie schodów
FAKRO na Targach BUDMA
Statuetka TOP Builder 2014 dla FAKRO

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.