Jesteś tutaj

FAKRO szkoli fachowców na medal

Obrazek do nagłowka: 

Doświadczenie, rzetelność i profesjonalizm, a do tego doskonałe zaplecze techniczne. Tak o organizowanych przez firmę FAKRO szkoleniach mówią fachowcy z branży budowlanej. Od ponad trzynastu lat sądeckie przedsiębiorstwo znane na całym świecie z produkcji okien dachowych organizuje specjalistyczne zajęcia dla dekarzy, sprzedawców i architektów z kraju i z za granicy.

- Rocznie FAKRO szkoli kilka tysięcy fachowców. Bezpłatne zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród dekarzy - mówi szef Działu Szkoleń FAKRO Paweł Kołbon. W 2010 roku wprowadziliśmy nową, trzystopniową formułę spotkań ze specjalistami naszej firmy, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ze względu na porę roku i warunki atmosferyczne dekarze mają mniej pracy. Z|Zajęcia pierwszego stopnia są prowadzone od połowy stycznia do końca marca. Ich uczestnicy zdobywają teoretyczną wiedzę na temat produktów i uczą się podstaw montażu okien dachowych. Każdy dekarz otrzymuje pakiet materiałów szkoleniowych i „Legitymację Fachowca”, która stanowi przepustkę do udziału w kolejnych zajęciach.
Szkolenie drugiego stopnia, organizowane także w terenie, w okresie od połowy października do końca grudnia, to przede wszystkim praktyczna nauka montażu okien dachowych w zespoleniach modułowych oraz kolankowych. Trzeci stopień to specjalistyczne zajęcia organizowane w centralnej siedzicie FAKRO w Nowym Sączu. Dla dekarzy to przede wszystkim okazja, żeby zapoznać się z pełną ofertą handlową FAKRO i najnowszymi produktami. To także okazja żeby zobaczyć jak wyglądają poszczególne etapy produkcji, łącznie z etapem projektowania i badań laboratoryjnych.
- Nasi goście nie kryją wrażenia, jakie robi na nich zaawansowanie technologiczne naszego przedsiębiorstwa. Największą atrakcją dla uczestników szkoleń jest zastosowanie w prezentacjach projekcji trójwymiarowej - mówi Paweł Kołbon. - Dodajmy, że FAKRO jest jedyną polską firmą z branży budowlanej, która wykorzystuje technikę 3D do prezentacji produktów. W ten sposób płaskie, często abstrakcyjne rysunki zamieniają się w interaktywne modele przestrzenne, co umożliwia oglądającym szczegółowe poznanie zastosowanych w oknach dachowych FAKRO rozwiązań konstrukcyjnych i szczegółów technicznych. W przypadku tradycyjnych prezentacji jest to nieosiągalne.
Rokrocznie FAKRO organizuje cykl szkoleń także dla zagranicznych dekarzy, głównie z Europy.
- Zapraszając do Nowego Sącza zagranicznych gości łamiemy mocno zakorzeniony stereotyp Polski jako kraju o niskim poziomie technologicznym – tłumaczy Janusz Komurkiewicz Dyrektor Marketingu FAKRO Polska. - Widok nowoczesnego, innowacyjnego przedsiębiorstwa, które niejednokrotnie pod względem technologicznym przewyższa zakłady np. w Niemczech i Anglii diametralnie zmienia wyobrażenie o Polsce oraz polskich firmach i jej produktach. Nasi zagraniczni goście nabierają przekonania, że mają do czynienia z produktem innowacyjnym o najwyższej jakości.

W ramach Programu Edukacji Budowlanej FAKRO szkoli również uczniów szkół budowlanych z całej Polski. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem kilku firm z branży budowlanej.
-Szkolenie przez FAKRO uczniów szkół budowlanych to obopólne korzyści – wyjaśnia Paweł Kołbon - Współczesne podręczniki przedmiotów zawodowych nie nadążają za rozwojem technologicznym branży budowlanej. Dzięki nam uczniowie szybko aktualizują swoją wiedzę na temat materiałów budowlanych i montażu okien. To z pewnością ułatwi im w przyszłości start na rynku pracy. Z drugiej strony, organizowane przez nas zajęcia to promocja marki i naszych produktów. Przyjeżdżający do FAKRO młodzi ludzie to przecież potencjalni fachowcy branży budowlanej, którzy znając nasze produkty chętniej polecą je w przyszłości klientom.
Rocznie centralną siedzibę FAKRO w Nowym Sączu odwiedza 2500 tys. fachowców branży budowlanej. W sumie w szkoleniach organizowanych przez firmę, także w terenie uczestnicy 10 000 tys. osób
W 2012 roku FAKRO rozpoczyna kolejny cykl bezpłatnych szkoleń. Szczegółowe informacje na temat można uzyskać w Dziale Szkoleń pod nr. tel. (18) 414 0 121 lub u przedstawicieli Firmy we wszystkich regionach Polski.

Zdjęcia: 
Artykuły o podobnej tematyce
Statuetka TOP Builder 2014 dla FAKRO
Uczniowie z Dobczyc w FAKRO
Filmy montażowe w portalu YouTube
Trwały i dobrze wykonany dach - praktyczne porady

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.