Jesteś tutaj

FAKRO inspiruje po raz piąty

Obrazek do nagłowka: 
New Vision of the Loft 3

„Atelier przyszłości - nowa przestrzeń dla nowych wizji” to hasło piątej edycji konkursu dla architektów organizowanego przez firmę FAKRO i magazyn A10. Zadaniem konkursowym było przygotowanie wizualizacji funkcjonalnej przestrzeni atelier przyszłości, czyli miejsca, w którym twórczy duch styka się z szeregiem innowacyjnych rozwiązań, stwarzając warunki do urzeczywistnienia wizji artystów. W zgłoszonej do konkursu pracy należało zastosować 3 innowacyjne produkty FAKRO.

Z zadaniem konkursowym zmierzyli się architekci z ponad 20 krajów świata: m.in.: z Australii, Iranu, Grecji, Niemiec, Polski, Hiszpanii, Ukrainy, Serbii, Portugalii i wielu innych. Ponad 60 wizjonerskich projektów poddasza, zostało przekazanych do oceny przez międzynarodowe Jury, w składzie: Indira van't Klooster – redaktor naczelna magazynu dla architektów A-10, Ethel Baraona Pohl – krytyk i kurator architektury, Sabina Sujew – magister sztuki, menadżer eksportu FAKRO.

Przed Jury zostało postawione wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ poziom zgłoszonych projektów był bardzo wysoki. Po burzliwych obradach zostali wyłonieni laureaci:

 

I miejsce: Katarzyna Furgalińska i Michał Lisiński z Polski projekt: Venus of GarageII miejsce: Aristide Antonas-Antonakakis z Grecji projekt: The Florizel buildingIII miejsce: Fabio Damiani, Daniele Cremaschi, Marco Quistini, Silvia Pezzetti z Włoch projekt: Light Box

Wyróżnienia:

1. Oficina de Arquitectura - Angelo Paez Calvo, Pedro Juan Jaramillo Carling, Lucas Jaramillo Pacheco, Jairo Hernan Ovalle Garay z Kolumbii projekt: An Underground Atelier


2. Anna Ślimak i Monika Gitner z Polski projekt: ARTERIER


3. Florent Le Corre i Katharina Riedel z Niemiec projekt: Inspirational Workspace Unit4. Krzysztof Stępień i Agnieszka Wyrwas z Polski projekt: SOLITUDE – a place that doesn't exist

Zwycięzcy konkursu otrzymują: za pierwsze miejsce 5 000 Euro, za drugie miejsce 3 000 Euro i za trzecie miejsce 2 000 Euro.

- Jury oceniając prace konkursowe brało pod uwagę kreatywność architektów, dbanie o detale, przekaz, lirykę, jak również aspekt socjalny. - mówi Sabina Sujew - Prace zrobiły na nas bardzo duże wrażenie i dlatego wybór był naprawdę trudny. Ostatni etap obrad wywołał najwięcej dyskusji, a w efekcie wygrał projekt najbardziej realny, który może zaistnieć w każdym miejscu świata, gdzie znajdują się garaże. Oceniane przez nas projekty pokazują, że architekci wychodzą z typowych rozwiązań architektonicznych i zaczynają mocno zwracać uwagę na aspekt socjalny.

Firma FAKRO gratuluje laureatom konkursu oraz bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za przesłane prace.
Zapraszamy do dalszego śledzenia działań FAKRO i uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

Szczegółowe informacje na www.fakro.com

Branże: 
Artykuły o podobnej tematyce
FAKRO na największych targach budowlanych, Batimat 2013 (04-08.11.2013)
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich
Wyniki konkursu na Energooszczędny Dom Dostępny miesięcznika Murator
Okno oddymiające FSP – „droga” dla dymu w czasie pożaru

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.