Jesteś tutaj

FAKRO inspiruje

Obrazek do nagłowka: 

 

FAKRO, to firma, która w ciągu 25 lat swojej działalności z małej firmy rodzinnej stała się międzynarodową korporacją. Dziś jest światowym wiceliderem w produkcji okien dachowych
i schodów strychowych. Mocą marki FAKRO są nie tylko produkty i usługi wysokiej jakości, ale także komunikacja medialna i efektywna współpraca z klientem. Dzięki niej FAKRO wsłuchuje się w głos klientów oraz inspiruje do aranżowania przestrzeni funkcjonalnymi i designerskimi produktami.

Dekarz na miarę czasów

FAKRO rok rocznie organizuje cykliczne szkolenia dla docelowej grupy swoich klientów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w kursach są dekarze. Zajęcia podzielone są na trzy części. Odbywają się w okresie jesienno-zimowym, co wynika ze zmniejszonego nasilenia prac dekarskich w tym czasie. Dekarze zdobywają wiedzę teoretyczną na temat produktów FAKRO. Uczą się także podstawowych zasad montażu okien.  Na koniec otrzymują tzw. Legitymację Fachowca. Druga odsłona szkolenia ma praktyczny charakter. Dekarze uczestniczą w zajęciach
w terenie, ćwicząc montaż okien dachowych. Ścieżkę szkolenia kończy specjalistyczny moduł, podczas którego kursanci poznają nowości produktowe oraz poszczególne etapy produkcji, począwszy od etapu projektowania i badań laboratoryjnych, a skończywszy na wykonaniu kompletnego produktu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że FAKRO jako pierwsza firma w branży budowlanej realizuje prezentacje w projekcji trójwymiarowej. To jedna z największych atrakcji. Płaskie rysunki techniczne stają się interaktywnymi modelami. Produkty FAKRO w technologii 3D zawsze robią ogromne wrażenie – komentuje Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych. Z resztą nie tylko to. Wielkość zakładu oraz jego innowacyjne wyposażenie umacnia markę FAKRO, a co więcej umacnia markę Polski. W każdym roku główną siedzibę FAKRO odwiedza ponad 2 500 fachowców (dekarzy, architektów, sprzedawców). W szkoleniach stacjonarnych i terenowych corocznie uczestniczy grupa ponad 10 000 osób.

Jądro rozwoju

Satysfakcja klienta to efekt wielu czynników. Wracając jednak do korzeni trzeba zwrócić uwagę na efektywność Centrum Badań i Rozwoju, w którym powstają innowacyjne rozwiązania, poddawane licznym testom i badaniom. W dziale na co dzień pracuje ponad 100 konstruktorów, którzy są autorami ponad 140 zgłoszeń patentowych. Jak wiadomo, dom musi mieć mocne fundamenty, dlatego tak dużą uwagę firma przykłada do weryfikowania pomysłów i wdrażanie jedynie najlepszych rozwiązań.

Głosy z zewnątrz

Wyłapujemy najlepsze okazje, które umożliwiają nam poznawanie potrzeb naszych klientów. Wiadomo, eksponujemy zalety naszych produktów, ale przede wszystkim wsłuchujemy się w głos sympatyków i przyszłych sympatyków naszej marki. Obecność na targach, sympozjach i konferencjach, to doskonała sposobność do poznawania potrzeb ludzi z całego świata w zakresie zagospodarowania przestrzennego użytkowanych pomieszczeń. To okazja do inspirowania i kształtowania estetyki. FAKRO rocznie uczestniczy w około 18 zagranicznych imprezach targowych. To już nie te czasy kiedy na targach sprzedawano okna. Współczesne targi i nasze podejście do nich zmieniły się. To okazja do dialogu, wymiany myśli i doświadczeń. Do ciągłego rozwijania i doskonalenia – zauważa Sławomir Gawlik, dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

Świadomy klient

Każdy z nas chce mieszkać komfortowo i bezpiecznie. Wyposażając swój dom wybieramy produkty, które chronią – w lecie przed upałem, a w zimie przed nadmierną utratą ciepła. Okna i akcesoria okienne marki FAKRO, to gwarancja energooszczędności. Plan działania FAKRO obejmuje wszystkie strategiczne obszary strategii Europa 2020 w zakresie zmian klimatu oraz zrównoważonego wykorzystania energii.  Jest to jeden z podstawowych trendów współczesnego budownictwa. Okna
i produkty marki FAKRO inspirują klientów do aranżowania swoich domów i zakładów pracy. Obok wysokiej jakości i funkcjonalności wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi. Nie bez kozery okno do dachów płaskich DEF DU6 otrzymało nagrodę Red Dot Design 2016. Kampanie marketingowe FAKRO prowadzone w Internecie pełnią także funkcję edukacyjną. Pokazują jak można podwyższyć standard swojego codziennego życia i na jakie aspekty warto zwracać uwagę.

Integracja z edukacją

Edukacja zawodowa w Polsce w zawodzie dekarz nie spełnia niestety oczekiwań i potrzeb pracodawców. W naszej ocenie również współczesne podręczniki przedmiotów zawodowych nie nadążają za rozwojem technologicznym w branży budowlanej. Od wielu lat współpracujemy z uczelniami i szkołami, aby wesprzeć przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy – do bycia atrakcyjnymi kandydatami dla firm wykonawczych w sektorze budowlanym. Aby osiągnąć ten cel, należy kłaść przede wszystkim akcent na praktyczną naukę zawodu. Naukę, która idzie z duchem czasu i rozwoju w poszczególnych branżach - mówi Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych. FAKRO współpracuje z najbardziej prestiżowymi polskimi uczelniami m.in. z Politechniką Krakowską, Rzeszowską, Warszawską czy Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym. Ostatnie lata oraz krajowe doświadczenia wynikające z owocnej współpracy z polskimi placówkami edukacyjnymi, przyczyniły się do nawiązania współpracy ze średnimi szkołami budowlanymi i uczelniami technicznymi poza granicami kraju, m.in. w Czechach, Słowacji i we Włoszech.

 

Społeczne a raczej edukacyjne zaangażowanie biznesu

 

Ponadto firma FAKRO wspiera aktywnie wiele innych działań prowadzonych na rzecz poprawy edukacji i promocji wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych. Od kilku lat jest jednym ze strategicznych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, a także członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej, jak również Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa. W swojej codzienności FAKRO inspiruje ludzi do nieprzerwanego rozwoju. Dotyczy to zarówno pracowników, partnerów, jak i klientów firmy. Ten transfer wzajemnych inspiracji wyniósł nas na światowe podium w branży budowlanej – z dumą podsumowuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu.

Branże: 
Zdjęcia: 
Artykuły o podobnej tematyce
FAKRO VIP- em stolarki budowlanej
Kontynuacja kampanii „DOBRY MONTAŻ” ze wsparciem FAKRO
"FACH na dach" 2015 - zakończenie programu
Okna uchylno-obrotowe preSelect®... okna z przyszłością

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.