Jesteś tutaj

Europejskie Słoneczne Dni

Obrazek do nagłowka: 

W Polsce już po raz trzeci organizowana jest kampania: Europejskie Słoneczne Dni, a w Europie trwa już od 2002r. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 1 – 19 maja 2013 roku na terenie całej Polski i całej Europy.

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochrona klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju rynku mikroinstalacji w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, że korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać też, tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.

Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. KoordynatoremKampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku. W Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Małgorzata Skucha, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki - Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń” organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

 

Źródło: www.slonecznedni.pl

Zdjęcia: 
Artykuły o podobnej tematyce
XII Kongres Dekarzy Polskich
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Łodzi
New Vision of the Loft - Międzynarodowa konferencja dla architektów
Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Budowlanych.

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.