Jesteś tutaj

Drzwi antywłamaniowe - najważniejsze elementy wyposażenia

Obrazek do nagłowka: 
drzwi antywlamaniowe

 

Drzwi antywłamaniowe, jako jeden z podstawowych czynników zapewniających bezpieczeństwo domownikom, stają się powoli standardowym wyposażeniem budynków mieszkalnych. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę decydując się na zakup?

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę klasę drzwi. Klasa A oznacza brak jakichkolwiek właściwości antywłamaniowych, klasa B charakteryzuje się zwiększoną odpornością na włamanie, natomiast klasa C zapewnia jest wyposażona w takie zabezpieczenia, które są niemożliwe do sforsowania w czasie krótszym niż 15-20 minut. Wszystkie drzwi, które są oznaczone jako antywłamaniowe przeszły badania w specjalistycznych ośrodkach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że podane parametry są jak najbardziej zgodne z prawdą.

Najważniejsze parametry drzwi antywłamaniowych to specjalnie zbudowane skrzydło, wzmocnione ościeżnice i zamki oraz przynajmniej trzy mocne zawiasy. Dodatkowe zabezpieczenia to na przykład: klamka uniemożliwiająca rozwiercenie zamka, wyprofilowanie wręgu w taki sposób, aby na całej długości zazębiał się z ościeżnicą (tzw. wręg francuski), zamki z ryglami, bolce antywyważeniowe. Konstrukcja drzwi umożliwia ich wyważenie oraz wycięcie w nich dziury. Niektóre zamki są wyposażone w czujnik nacisku, który uruchamia alarm podczas próby włamania. Część specjalistów poleca zamki od mało znanych producentów – wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie zostaną one szybko rozpracowane przez złodziei. Jeśli drzwi są przeszklone, szyba bezwzględnie powinna być antywłamaniowa.

Ostatnim elementem gwarantującym ochronę przed włamaniem jest dobry, profesjonalny montaż drzwi. Nawet najlepszy model zamontowany w sposób nieprofesjonalny nie będzie prawidłowo spełniał swojej funkcji. Dlatego decydując się na drzwi z wyższej półki, niezbędne jest także opłacenie doświadczonej ekipy.

Na pewno warto zainwestować w dobrej jakości antywłamaniowe drzwi. Znacząco podniosą one bezpieczeństwo mieszkańców. Jak pokazują badania, najczęściej dochodzi do włamań przez drzwi balkonowe, okna oraz właśnie drzwi wejściowe.

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.