Jesteś tutaj

Drewno w łazience

Obrazek do nagłowka: 

 

Dla wielu z nas drewno w łazience nie kojarzy się z najlepszym możliwym wyborem. Wciąż obawiamy się małej trwałości, ze względu na duże różnice temperatur, podwyższoną wilgotność oraz detergenty. Jednak jeśli chcemy podążać za trendami, powinniśmy rozważyć zastosowanie drewna nawet w tak nietypowym miejscu. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Elementy z naturalnego drewna świetnie wpisują się w nowoczesną modę, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza. W łazienkach dają wrażenie ciepła i elegancji, którego nie da się osiągnąć z użyciem żadnych innych materiałów. Świetnie komponują się z żywymi roślinami, pasują właściwie do każdego stylu wykończenia.

Na pewno w łazienkach nie można wykorzystać wszystkich gatunków drewna, zwłaszcza w miejscach, które będą bezpośrednio narażone na działanie wody. Najlepiej sprawdzą się odmiany egzotyczne, które zawierają dużą ilość naturalnych substancji oleistych, np. teak, merbau i iroko. Mają one niski współczynnik skurczu, a poza tym charakteryzują się dobrą twardością i stabilnością. Z typowo polskich gatunków drewna możemy zdecydować się na przykład na jesion, modrzew, dąb lub wiąz. Każdy drewniany element w łazience należy odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. Trzeba także dbać o regularne usuwanie wody z powierzchni drewna. Przyda się również dobra, sprawnie działająca wentylacja.

Drewno można wykorzystać nie tylko w przypadku podłogi. Świetnie sprawdzi się również jako wykończenie wanny, umywalki lub w roli materiału na blat. Ponieważ najlepsze gatunki drewna egzotycznego są kosztowne, można rozważyć zastosowanie drewnopodobnych płytek. Dzięki temu osiągniemy podobny efekt znacznie niższym nakładem finansowym.

Artykuły o podobnej tematyce
FAKRO kuźnią patentów
Orły Polskiej Stolarki ­
Jubileusz 25-lecia firmy FAKRO
TOP Builder dla produktów FAKRO

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.