Jesteś tutaj

Brodzik podpłytkowy - nie tylko w nowoczesnej łazience

Obrazek do nagłowka: 
łazienka

 

Brodziki podłytkowe coraz częściej spotyka się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, takich jak obiekty sportowe czy szpitale, ale również w domach prywatnych. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się wyjątkowo dobrze, jeśli dom zamieszkują osoby starsze czy też niepełnosprawne, ponieważ wejście do kabiny bez tradycyjnego brodzika jest znacznie łatwiejsze.

Prawidłowe wykonanie brodzika podpłytkowego jest gwarancją bezproblemowego użytkowania. Wbudowany odpływ liniowy lub syfon o odpowiedniej przepustowości zapewnia szybki odpływ wody z powierzchni prysznicowej. Bryła brodzika jest tak wyprofilowana, aby zapewniony był delikatny spadek w stronę odpływu. Dzięki temu unikniemy zalania całej łazienki wodą pochodzącą z kąpieli. Powierzchnia brodzika jest pokryta doskonałym materiałem izolacyjnym. Montaż jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu.

Łazienka bez tradycyjnego brodzika zawsze sprawia wrażenie znacznie większej. Z tego powodu bardzo dobrze sprawdzają się w małych wnętrzach. Pomaga również rozwiązać problem nieustawnych pomieszczeń, pozwalając maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Nowoczesna kabina prysznicowa nada również wnętrzu lekkości i ułatwi aranżację w wybranym stylu. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości – nie ma zakamarków ani innych trudno dostępnych miejsc. Niestety musimy liczyć się z większymi kosztami montażu niż w przypadku zwykłego brodzika. Nie wszędzie też da się zastosować rozwiązanie podpłytkowe. Warto pomyśleć o wyborze kabiny bez brodzika już na etapie budowy domu. W urządzonych pomieszczeniach taka zmiana wiąże się z przeprowadzeniem generalnego remontu całej łazienki. Niezbędna jest także prawidłowa hydroizolacja – tak, aby zapobiec zalaniu pomieszczeń znajdujących się pod łazienką. Warto pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu ogrzewania w łazience. Zbyt niska temperatura może okazać się bardzo niekomfortowa.

Artykuły o podobnej tematyce

Znajdź szkolenie

Sprawdź, czy w obecnej chwili są prowadzone szkolenia i zapisz się.

Znajdź wykonawcę

Budujesz się? Chcesz zrobić remont? Szukasz wykonawcy? Tutaj go znajdziesz.

Promocje

Sprawdź, jakie mamy obecnie promocje i konkursy.